»Sobota je poseben dan. To je dan, ko se pripravljamo na nedeljo.« (Children’s Songbook, 196)

Samuelu so sobotne dejavnosti oteževala nedeljo.

Slika
father and son watching sports together

Z očetom je rad gledal televizijo, zlasti ob sobotah. Oče je ves teden trdo delal. Toda v soboto je mama spekla pastelitos de piña (pecivo z ananasovim nadevom) in vsi skupaj so gledali televizijo.

Nekega sobotnega večera so so odločili, da bodo gledali partido de fútbol (nogometno tekmo). Toda tekma se je začela pozno in bi trajala dolgo. Ob koncu prvega polčasa je bil rezultat 0:0. Samuel je hotel gledati naprej. A ni mogel nehati zehati.

»Čas za spanje, Samuelito,« je nežno rekla mama. »Naspati se moraš, da boš jutri v cerkvi ostal buden.«

»Toda mama,« je rekel Samuel. »To sta dve najboljši ekipi v Hondurasu!«

Oče je pogledal na uro. »Prav. Lahko gledaš naprej. Toda jutri moraš vstati pravočasno.«

Tekma je v drugem polčasu postala še bolj zanimiva. Samuel je bil zdaj povsem buden! Navijala sta oba z očetom. Najprej je bil strel iz kota. Potem je vratar ubranil strel. Ena ekipa je dala gol, nato še druga. Preden se je zavedel, je bilo tekme konec. Končala se je z izidom 1:1.

Naslednje jutro je bil tako utrujen, da ni hotel iz postelje. Vendar je vedel, da je pomembno, da gre v cerkev.

Med zakramentnim sestankom je začel kinkati. Glava mu je še naprej omahovala. Mama ga je dregnila, da bi ostal buden. A bil je tako utrujen, da ni bil pozoren na govorce. »Mislim, da ti sobotno preživljanje časa otežuje nedeljo,« je rekel očka.

V Osnovni je Samuelova učiteljica govorila o posvečevanju sabata. Otroke je vprašala, kaj bi lahko naredili, da bi nedeljo napravili za nekaj posebnega. Samuel je za hip pomislil. Potem je rekel: »V soboto pojdi spat pravočasno!«

Ko so se iz cerkve vrnili domov, je govoril z mami in očetom. »Včeraj sem se zabaval ob gledanju tekme,« je rekel Samuel. »Vendar bi moral prej spat. Mislim, da bi nekaj sobote morali nameniti pripravam na nedeljo.«