Όπου πήγαινε ο Ιησούς, φρόντιζε ανθρώπους που ήταν άρρωστοι ή πληγωμένοι. Αφού αναστήθηκε, ο Ιησούς επισκέφθηκε τους Νεφίτες. Τους ζήτησε να Του φέρουν οποιονδήποτε ήταν άρρωστος ή πληγωμένος. Τους παρηγόρησε. Τους θεράπευσε. Οι άνθρωποι ήταν ευγνώμονες που ο Ιησούς τους είχε βοηθήσει.
Εικόνα
Collin Mallard
Μου αρέσει να υπηρετώ! Όταν ο θείος μου ήταν άρρωστος, βοήθησα να φροντίσει τη γάτα του. Βοήθησα επίσης τον μπαμπά μου να μαζέψει ελαιοκάρυδα και να τα πάω στην αγορά.